FPS Gösterme Programı İçin En İyi 5 Öneri

fps gösterme programı

Daha kaliteli bir şekilde oyun oynamak için bilgisayar toplaması yaparken, oyunlarda FPS değerlerini göstererek bilgisayar performansı konusunda bilgi sahibi olmak için, FPS gösterme programları ihtiyacı bulunmaktadır. En iyi 5 FPS gösterme programı ile FPS değerlerini görerek seçim yapmak, başarılı bir oyun için de önem arz etmektedir.

Oyun akıcılığının artırılması için ihtiyaç duyulan verilere ulaşmanızı sağlayacak bu programlar, bilgisayarınızın gösterdiği performans detaylarına sizi ulaştırarak en iyi deneyimi yaşamanız için istatistikler sunmaktadırlar. Normal şartlarda 30 FPS, akıcı bir oyun için yeterli kabul edilebilir. Ancak bu değerin üzerinde FPS değerlerine sahip olmanız, oyunun çok daha akıcı olmasına yardımcı olacaktır.

Piyasada aşağıdaki listenin dışında pek çok FPS gösterme programları olsa da listemizde yer alan programlar hem kullanım bakımından ve hem de özellikleri ile kendi alanlarının en iyileridir. Açıklamalarda yazan özelliklere bakarak, dilediğiniz programı indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

FPS gösteren programlar

En İyi 5 FPS Gösterme Programı

 

MSI AfterBurner

MSI Yazılım geliştirme şirketi tarafından geliştirilmiş olan MSI AfterBurner, bir başka program olan Rivaturner ile birlikte çalışmaktadır. Oyun oynarken sıcaklık, işlemcinin çalışma süresi ve FPS değerlerinin görülmesini sağlayan MSI AfterBurner, FPS gösteren programlar arasında detaylı sunumuyla öne çıkmaktadır.

Bu programı kullanabilmek ve FPS değerlerini izleyebilmek için, MSI marka ekran kartına gerek bulunmamaktadır. Herhangi bir marka ekran kartınız olsa dahi MSI Afterburner ile rahatlıkla FPS değerlerini görüntüleyebilirsiniz.

Afterburner’ı MSI’in sitesinden buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Ücretsiz FPS Gösterme Programı CAM App

Bulut verisinden tutun da çekirdek sıcaklıkları, oyun içi kaplama, oyun geçmişi ve CPU genel kontrol gibi farklı verileri sunan CAM App, FPS gösteren en iyi programlar arasındadır.

CAM App mobil izleme özelliği ile PC’nizden bu verilere ulaşabildiğiniz gibi, mobil cihazınızdan da eş zamanlı olarak takip imkanı sunuyor. CAM App NZXT firması tarafından geliştirilmiş olup, alanının en başarılı programlarından biridir.

NZXT Cam App programını sitesinden ücretsiz bir şekilde edinebilirsiniz.

FRAPS

FPS gösterme programı arayanlar için bir diğer muhteşem seçenek hiç kuşkusuz FRAPS. Harika özellikleri ile öne çıkan FRAPS, FPS değerlerinin gözlemlenmesindeki en iyi programlar arasındadır. Programın oyuncular için en güzel yanlarından biri ise, hiç şüphesiz oyun içi video kaydı yapabilme özelliğinin bulunmasıdır. Basit ara yüzü ve kullanışlı özellikleri ile öne çıkan program, FPS değerlerini kolaylıkla görmenizi sağlıyor.

Fraps programı çeşitli seçeneklerle birlikte sitesinden indirilebilmektedir.

GeForce Expenrience

Nvidia ekran kartı olan bilgisayarlarda kullanabileceğiniz program, Nvidia firması tarafından geliştirilmiştir. Program oyunların ekran kartına göre optimizasyonu konusunda yardımcı olarak, iyi bir oyun deneyimi için bir hayli yardımcı olmaktadır.

Nvidia’nın sitesinden GeForce Expenrience FPS gösterme programını indirebilirsiniz.

FPS Gösteren Başarılı Bir Seçenek: FPS Monitor

İlk özel yazılım aracı olan FPS Monitor, farklı verileri görebileceğiniz bir program olarak öne çıkıyor. Oyunlar sırasında donanımınızın oyunlarla ilgili gösterdiği performansın detaylarını sunan program, GPU ve CPU değerleri başta olmak üzere donanım kullanım istatistiklerini en iyi şekilde toplayarak size sunar.

FPS monitör kendi sitesinden ücretsiz bir şekilde indirilebilmektedir.

Bu yazımızı faydalı bulduysanız ve okurken keyif aldıysanız teknoloji kategorimizdeki diğer içeriklerimize de bakmayı unutmayın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close

Subscribe