4 NİSAN TÜRKİYE CORONAVİRÜS / Coronavirüsün yüksek olduğu iller ve Corona virüs Önlemleri

4 NİSAN TÜRKİYEDE CORONAVİRÜS NE DURUMDA ?

Türkiyede son günlerde coronavirüsüne yakalanan insan sayısı oldukça arttı. Özellikle kalabalık şehirlerde yasaklarında esnetilmesinden kaynaklanan ve insanlarda bir gevşeme sonucu bu artışın yaşandığını düşünüyorlar Profesörler ve bilim insanları. Coronavirüsünün blançosu her geçen gün daha da ağırlaşıyor.

4 NİSAN TÜRKİYE CORONAVİRÜS VAKA VE ÖLÜ SAYILARI

  • VAKA SAYISI: 41 bin 998
  • HASTA SAYISI: 1.508
  • VEFAT SAYISI: 185
  • İYİLEŞEN SAYISI: 22 bin 674

4 NİSAN TÜRKİYE CORONAVİRÜSÜ ÇOK OLDUĞU İLLER HANGİLERİ ?

Çok Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller(Kırmızı); Adıyaman, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat, Zonguldak, (58 İl)

Bu illerimizde askıya alınan birçok yasak tekrar geri getirildi. Cumartesi günü tekrar sokağa çıkma yasağı getirildi. kafeler %50 kapasiteye geri indirildi. Ramazan ayında tekrar bütün restoranlar kapanacak sadece sipariş usülü çalışacaklar.

4 NİSAN TÜRKİYE CORONAVİRÜS SON DURUM

Sağlık bakanlığınında bilgilendirmeleri doğrultusunda insanlarımızın toplum içine girmemeleri, toplu mekanlarda fazla bulunmamaları, dışarıda bir işi olmayanın dışarı çıkmaması, dışarı çıktıktan sonra dokunduğunuz yerlerde ellerinizin dezenfekte edilmesi, insanlarla yakın temasta bulunulmaması, toplum içine çıkılan yerlerde maske takılması gibi bir çok kural açıklanmıştır. İnsanlarımızın bu kurallara uymaları çok önemlidir.

CORONAVİRÜS BELİRTİLERİ

COVID-19, farklı kişileri farklı şekillerde etkilemektedir. Enfekte kişilerin çoğu, hafif ila orta düzeyde semptomlar geliştirmekte ve hastaneye kaldırılmadan iyileşmektedir.
En yaygın semptomlar:
ateş
kuru öksürük
yorgunluk
daha seyrek görülen semptomlar:
ağrı ve sızı
boğaz ağrısı
ishal
konjunktivit
baş ağrısı
ltat alma veya koku duyusunun kaybı
ciltte döküntü ya da el veya ayak parmaklarında renk değişimi
Ciddi semptomlar:
solunum güçlüğü veya nefes darlığı
göğüs ağrısı veya göğüste baskı
konuşma veya hareket kaybı
Ciddi semptomlar gösteriyorsanız derhal tıbbi yardım alın. Doktorunuzu veya sağlık tesisini ziyaret etmeden önce mutlaka telefonla arayın.
Hafif semptomlar gösteren ve başka bir sağlık sorunu olmayan kişiler, tedavi sürecini evde geçirmelidir.
Virüsle enfekte olan kişiler ortalama 5-6 gün içinde semptomları göstermeye başlar. Bununla birlikte, bu süre 14 günü bulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close

Subscribe