WhatsApp Business Nedir, Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

WhatsApp Business

WhatsApp tarafından işletmelere yönelik sağlanan App Store ve Android uygulamalarından biri olan WhatsApp Business Nedir, Nasıl indirilir ve kullanılır? gibi en sık sorulan soruların cevaplarına yazımızda detaylıca yer vermeye çalıştık.

İşletmeler tarafından sık tercih edilmeye başlayan daha profesyonel ve kullanışlı özellikler sunan WhatsApp Business, normal WhatsApp hesaplarının sahip olduğu özelliklerden çok daha farklı özelliklere sahiptir. Ayrıca aynı telefonda iki farklı whatsapp hesabını kullanma şansı tanıması nedeniyle işletme olmayan bireysel kullanıcılar tarafından da sıklıkla tercih edilebilmektedir.

WhatsApp Business Nedir?

Bu uygulama WhatsApp tarafından daha çok küçük işletmeler olmak üzere tüm işletmelerin müşterileri ile daha profesyonel ve hızlı şekilde iletişim kurmalarına olanak tanıyan, Android ve App Store platformlarından indirilebilen uygulamalardan biridir.

Cihazınıza indireceğiniz uygulama sayesinde iletişime geçen kişilere otomatik karşılama mesajları tanımlayabilir, müşterilerinize daha hızlı yanıtlar verebilirsiniz. Açacağınız işletme profili sayesinde şirketinizin adres, e-posta, web sitesi ve diğer iletişim bilgilerini profilinize tanımlayarak, müşterilerinizin bu bilgilere daha kolay ulaşmalarına da yardımcı olabilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanan kişiler aynı cihazda işletme hesapları ile birlikte, normal hesaplarını da kullanabilmektedir. Bu sayede iki WhatsApp uygulaması için ayrı ayrı cihaza gerek duyulmamaktadır.

Nasıl İndirilir?

Uygulamayı indirmek çok basit olup Apple’a ait mobil cihaz kullananlar App Store mağazasından, Android cihaz kullananlar ise Android uygulama mağazasından kolaylıkla indirebilirler. Uygulamayı indirmek için ilgili uygulama mağazasında “WhatsApp Business” araması yapıp uygulamayı bularak, doğrudan cihazınıza indirebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Business indirme işlemi telefonunuzun kullandığı yazılıma göre App Store ya da Google Play üzerinden gerçekleşmektedir. Uygulamanın kullanımı basit olup, şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • Cihazınızla uyumlu uygulama mağazasından, uygulamayı indirerek kurulumunu gerçekleştirin.
 • Uygulama cihazınıza kurulduktan sonra, telefonunuzun ana ekranında WhatsApp Business simgesi çıkacaktır. Simgeye tıklayın.
 • Hizmet Koşulları kısmından koşulları okuduktan sonra, Kabul Et ve Devam Et butonlarına sırasıyla tıklayın.
 • Karşınıza çıkacak pencerede, sizden ülkenizi seçmeniz ve ülke kodunuzu eklemeniz istenecektir. Bu ekranda cep telefonu numaranızı +90 şeklinde Türkiye’nin kodunu girerek ekleyin.
 • Numaranızı eklediğinizde arama yoluyla veya SMS gönderimi ile gönderilecek kodun ekrana girilerek, numaranın doğruluğu teyit edilecektir. Gelen SMS’i girdikten sonra onay verip işlemi tamamlayın.
 • İnsanların hesabınıza ekleyeceğiniz fotoğraf ve videolara erişebilmesi için, bunlara izin verin. Profilinizde paylaşacağınız video ve fotoğraflara, telefon listenizde kayıtlı olan herkes ulaşabilecektir.
 • İşletme adını girip kategorisini belirledikten sonra, profil resminizi seçerek devam edin.
 • İşletme profili oluşturmak için KEŞFET kısmından İşletme Profili alanına dokunarak, işletmeniz ile alakalı açıklama, adres ve mesai saatleri gibi birçok bilgiyi girerek, işlemi tamamlayın.

iPhone kullanıcıları Whatsapp Business indirmek için şu linki , Android tabanlı bir telefon kullanan kişiler ise şu linki kullanarak uygulamayı telefonlarına indirebilirler.

WhatsApp Business işletme hesabı oluşturmak bu şekilde olup hazır mesajlar atamak ve diğer özellikleri kullanmak için mesajlaşma araçları gibi bölümlerde gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

WhatsApp Business Özellikleri

WhatsApp Business Özellikleri Nelerdir?

Normal WhatsApp uygulamasından farklı olarak, Business birçok özelliğe sahiptir. Bunlardan bazıları şunlardır.

 • Profile resim ve videolar ekleme
 • Konum ekleme
 • Adres bilgileri ekleme
 • İnternet sitesi ekleme
 • Hazır mesaj ekleme
 • Etiketler ekleyerek “Bekleyen Siparişler” gibi özel kategoriler oluşturma gibi birçok özelliği, Business uygulaması üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bu yazımızı faydalı bulduysanız sosyal medya üzerine bir diğer içeriğimiz olan “instagram hesabının sahte olduğu nasıl anlaşılır?” konulu içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close

Subscribe